« Rujan 2021 »

Međunarodni projekti interkulturalne razmjene E-MEET MY CLASS
Autor: Ana Vukojević, 24. 6. 2021.

Profesorice engleskog i njemačkog jezika naše škole Iris Zorić i Katarina Ćorković Matančić inicirale su međunarodne projekte pod nazivom INTERNATIONAL CULTURAL EXCHANGE-E-MEET MY CLASS sa zemljama iz cijelog svijeta (Brazil, Mexico, Turska, Poljska, Slovačka, Israel, India, Egipat itd.) U projekt  su bili uključeni gotovo svi učenici viših razreda naše škole.

Cilj projekta je bio usavršavanje engleskog jezika, živa usmena komunikacija na engleskom jeziku, upoznavanje stranih zemalja, njihove kulture te promicanje naše zemlje.

Projekt je trajao cijelu školsku 2021. godinu, a s obzirom na entuzijazam učenika i učiteljica vjerojatno će trajati i puno duže.

Prije svakog virtualnog sata, uvijek dogovaramo detalje s učiteljima engleskog jezika iz drugih zemalja.

Unutar ovog projekta, učenici također sudjeluju u projektu razmjene videa koji sami stvaraju, izrađuju zajedno videoknjige te se dopisuju putem e-maila ili padleta sa svojim vršnjacima.

Učenici će za svoje aktivno sudjelovanje dobiti i  certifikate CULTURAL AMBASSADORS što ih dodatno motivira za daljnje učenje i usavršavanje engleskog jezika.

Ovo je jedno potpuno novo i jako korisno iskustvo za naše učenike i za nas učiteljice, a iz ovog projekta rađa se sve više ideja za buduće projekte u koji se mogu uključiti i drugi učitelji naše škole.

Više o projektu pogledajte na sljedećem linku:

Tekst napisale:

Katarina  Ćorković Matančić  i Iris Zorić.

Priloženi dokumenti:
E-MEET_MY_CLASS3.jpg (328.15 KB)
E-MEET_MY_CLASS4.jpg (240.93 KB)
E-MEET_MY_CLASS_2.jpg (259.96 KB)

Međunarodni projekti interkulturalne razmjene E-MEET MY CLASS
Autor: Ana Vukojević, 24. 6. 2021.

Više o projektu pogledajte na sljedećem linku:

Tekst napisale:

Katarina  Ćorković Matančić  i Iris Zorić.

Priloženi dokumenti:
E-MEET_MY_CLASS3.jpg (328.15 KB)