Stručno usavršavanje učitelja u inozemstvu - prihvaćen projekt KA1, Erasmus +

Autor: Đurđica Janković, 9. 7. 2019.

I ove godine, naša je škola uspješno aplicirala projekt Agencije za mobilnost i programe Europske Unije (AMPEU) u području stručnog usavršavanja u inozemstvu (KA1), te će 6 sudionika putovati na stručne seminare u nekoliko različitih država.

U prijavnoj aplikaciji razrađen je projekt pod nazivom  „Kreativna integracija IKT u obrazovanju: Metoda 3IKT“, koja će dobivenim znanjima i iskustvima u inozemstvu eksperimentalno provesti inovativnu metodologiju  temeljenu na efektivnom korištenju IKT.

Metodologija će obuhvaćati koncept trostrukog utjecaja IKT na odgoj i obrazovanje: IKT za motivaciju za učenje, IKT u procesu stjecanja znanja i IKT kao kreativno sredstvo za prezentiranje znanja. IKT će se nastojat staviti u samo one segmente učenja i poučavanja, gdje se pomoću njega dobiva dodana vrijednost, a koristiti će se isključivo u  međupredmetnom povezivanju integriranjem više nastavnih predmeta i područja.

U projekt je uključeno 15-ak učitelja i stručnih suradnika a provodit će se dvije godine.

Očekujemo da će nam nove spoznaje na inozemnim seminarima dati nove inpute za rad te mogućnost dijeljenja svojih znanja i iskustava sa drugima, kao i mogućnost planiranja i ostvarivanja novih međunarodnih projekta.

Koordinatorica projekta  dr.sc. Irena Bando.

Priloženi dokumenti:
ka1.jpg (56.91 KB)