Projekti o glagoljici

Glagoljičke božićne kuglice

Autor: Irena Bando, 10. 2. 2021.

Projekt školske knjižnice "Igrajmo se glagoljicom!" realizirao se s učenicima 4.a u prosincu 2020.

Radionica se realizirala spajanjem tradicionalnog i suvremenog integrirajući nekoliko nastavnih područja. Radovima se okitilo ukrasno drvce čime se prigodno ukrasilo školsko predvorje.

Krajem studenog i početkom prosinca 2020. u sklopu višegodišnjeg projekta školske knjižnice Igrajmo se glagoljicom, učenici IV. a sudjelovali su na radionicama „Glagoljičke božićne kuglice“.

Projekt se realizirao kreativnim nastavnim metoda spajanjem tradicionalnog i suvremenog integrirajući nekoliko nastavnih područja: Hrvatski jezik (razumijevanje, čitanje i pisanje glagoljičkih znakova te osmišljavanje božićnih poruka); Likovna kultura (ovladavanje tehnikom izrade reljefa u limu i linijsko crtanje); Priroda i društvo (istraživanje hrvatskog pisma -glagoljice); Informatika (istraživanje mrežne stranice Igrajmo se glagoljicom te učenje pomoću edukativnih društvenih digitalnih igara) i kulturna i javna djelatnost školske knjižnice(istraživanje o glagoljici, izrada kuglica i izložba učeničkih radova).

U realizaciji ovog projekta sudjelovali su: učiteljica IV.a Liana Mur (upućivanje u istraživanje o glagoljici, poslovi oko organizacije i koordinacije učenika te suradnja s roditeljima oko njihovog uključivanja u projekt); učiteljica informatike Anamarija Nikolić (postavljanje nove mrežne stranice Igrajmo se glagoljicom, transliteracija učeničkih glagoljičkih božićnih poruka pomoću računalne web aplikacije i vođenje informatičke radionice korištenje didaktičkih igara kod učenja glagoljice); školska knjižničarka Irena Bando (sadržajno osmišljavanje i ažuriranje web stranice, edukativna radionica učenja o glagoljici pomoću društvenih igara, pisanje inicijala svog imena, likovna radionica izrade kuglica te osmišljavanje izložbe učeničkih radova).

Projekt je osmislila, koordinirala i vodila školska knjižničarka Irena Bando.

« Ožujak 2024 »