> Događanja

Dan škole uz glazbene izvedbe mladih entuzijasta

Autor: Irena Bando, 7. 5. 2021.

Manja skupina darovitih učenika 5.a i 6.b razreda s učiteljicom Glazbene kulture Vjerom Kurtović  7. svibnja 2021. na neobičan je način obilježila ovogodišnji Dan škole. Naime, zbog situacije uzrokovane epidemijom koronavirusa te nemogućnosti masovnog okupljanja u školi, učenici su pripremili nekoliko glazbenih izvedbi te u svom spontanom nastupu iznenadili sve ostale učenike i djelatnike škole koji su slučajno nailazili.

Glazbene izvedbe bile su organizirane na različitim mjestima u školi i oko škole pa se na istočnom ulazu u školu mogla čuti izvedba autorske pjesmu učenika (i autora) Ivana Čepe "Ona", uz gitarističku pratnju samog autora. U  toj su izvedbi sudjelovali su i njegovi prijatelji iz 5.a razreda; Petra Karaica, Laura Barać, Gabriel Ovničević, Jakov Žuljević, Vilim Hunjak, Nikola Šešum, Karlo Rupnik i Katja Poljak te time obogatili izvedbu.

U vanjskom prostoru, ispred glavnog ulaza u školu predstavio se i učenik Jakov Žuljević na tamburi, dok je u školskom hodniku Jakov Maričak svirao na gitari.Na katu školskog hodnika učenica 6. razreda Lora Erkapić izvela je nekoliko kraćih glazbenih ulomaka na prijenosnoj klavijaturi.

Svi su nastupi bili snimljeni i predstavljeni drugim učenicima pomoću  Viber grupa i Google učionica. Svojim virtualnim nastupom učenici su, unatoč teškim epidemiološkim uvjetima, pokazali kreativnost, odgovornost i strpljivost u radu te promovirali mlade glazbenike naše škole s ciljem naglašavanja važnosti glazbe u svakom trenutku našeg života. Virtualnim nastupima željelo se svim učiteljima, roditeljima, djelatnicima i učenicima škole pružiti (svima dostupnu) virtualnu priredbu te im unatoč teškim uvjetima rada, na jedan sasvim neobičan način uljepšati zajednički Dan škole.

Dan škole uz glazbene izvedbe mladih entuzijasta

Autor: Irena Bando, 7. 5. 2021.