Mobilnost učenika u Graz (Austrija)

Autor: Irena Bando, 4. 5. 2024. 00:25

Učenici 3. b razreda Erasmus akreditirane OŠ Jagode Truhelke i 4 djelatnice škole (Irena Bando, Liana Mur, Anamarija Buzgo i Zvjezdana Faktor) od 11. do 18. travnja 2024. godine proveli su grupnu mobilnost učenika u Grazu u Austriji. Ova je mobilnost financirana sredstvima Europske Unije programa Erasmus+.

Škola domaćin bila je Volksschule Triester u Grazu, gdje je bio organizirani program za naše učenike s ciljem savladavanja novih modela učenja nastave na otvorenom, stjecanja životnih vještina- kreativnosti, kritičkog mišljenja, suradničkog i iskustvenog učenja, razvoja mentalnog zdravlja, osvještavanja važnosti čuvanja okoliša.

Album fotografija

Padlet aktivnosti po danima:

1. dan

2.-3. dan

4.-6. dan

Sudjelovanje na međunarodnom TCA seminaru Civic participation and EU values

Autor: Irena Bando, 10. 4. 2024. 23:22

Od 3. do 5. travnja 2024., u Španjolskoj, Seville, je održana Aktivnost osposobljavanja i suradnje u okviru programa Erasmus+ programa – Civic participation and EU values, a putem natječaja Agencije za mobilnosti i programe Europske unije, djelatnica naše škole, Vedrana Čerina, izabrana je za sudjelovanje na ovom seminaru, za područje odgoja i općeg obrazovanja. Seminar, na kojem je sudjelovalo preko 150 obrazovnih djelatnika, Erasmus ambasadora, te predstavnika nacionalnih Agencija iz 20 europskih država, je organizirala španjolska nacionalna Agencija.

[više]

Pripremni posjet u partnerskoj školi VS Triester (Graz, Austrija)

Autor: Irena Bando, 11. 3. 2024. 23:58

Djelatnici OŠ Jagode Truhelke, Erasmus koordinatorica škole Irena Bando i članovi Erasmus tima Liana Mur i Benjamin Lamza, u okviru KA1 projekta, 28 i 29. veljače 2024. godine, posjetili su osnovnu školu VS Triester u Grazu (Austrija). Svrha posjeta bio je pripremni posjet za organizaciju mobilnosti učenika i ostvarivanja partnerstva s austrijskom školom.

[više]

Seminar Seminar Traditional Arts and ICT Art Tools for Teaching your Subjects and Promoting Life Skills

Autor: Irena Bando, 16. 2. 2024. 23:38

Dvije sudionice Erasmus projekata u okviru Erasmus akreditacije OŠ Jagode Truhelke stručna suradnica knjižničarka Irena Bando i učiteljica informatike i matematike Anamarija Buzgo sudjelovale su na strukturiranom seminaru Traditional Arts and ICT Art Tools for Teaching your Subjects and Promoting Life Skills koji se održavao od 5 do 10. veljače 2024. godine u Amsterdamu u Nizozemskoj.

[više]

Seminar u Firenci "Environmental Stewardship: How to Reconnect with nature"

Autor: Irena Bando, 4. 12. 2023. 11:43

Dvije djelatnice OŠ Jagode Truhelke Slađana Murković, učiteljica razredne nastave u produženom boravku i Vesna Ovničević, nastavnica prirode i biologije u sklopu Erasmus+ projekta, sudjelovale su na seminaru "Environmental Stewardship: How to Reconnect with nature" (Upravljanje okolišem: Kako se ponovo povezati s prirodom), u Firenci u Italiji od 19.-26.11.2024. godine.
Odlazak na seminar bio je s ciljem razvijanja kompetencija i podizanju svijesti o klimatskim promjenama i njihovim posljedicama, edukativnog boravka u prirodi, razvijanja ekološke svijesti, osposobljavanje za aktivnosti koje promiču održivi razvoj u školi. Također je cilj bio provedba nastave na otvorenom (outdoor learning), obogaćivanje komunikacijskih vještina, poboljšanje kompetencija stranog jezika i stjecanje šireg razumijevanja povijesti, kulture naroda zemlje domaćina te razvoj životnih vještina.

« Svibanj 2024 »